دانش NiMH باتری

- Mar 09, 2017-

باتری NiMH ساخته شده است تا یونهای هیدروژن نیکل و سنتز، ذخیره انرژی 30٪ بیشتر از باتری های نیکل کادمیوم و سبک تر از باتری های نیکل کادمیوم، چرخه عمر طولانی تر، و آلودگی غیر محیطی. اشکال آن این است که قیمت باتری نیکل متال هیدرید گران تر از باتری های نیکل کادمیوم است.
- مخفی کردن بیشتر


مولفه
باتری های نیکل متال هیدرید در "فلز" بخشی است که در واقع ترکیب بین فلزی. بسیاری از انواع ترکیبات بین در تولید نیکل متال هیدرید باتری، که عمدتا به دو دسته تقسیم شده است. شایع ترین AB5 یک طبقه هستند، A مخلوطی از عناصر نادر زمین (یا) به علاوه تیتانیوم است. B یک نیکل (نیکل)، کبالت، منگنز (Mn)، (یا) و همچنین آلومینیوم (Al) است. و برخی از الکترود باتری با ظرفیت بالا "حاوی انواع مختلفی از مواد" است که عمدتا توسط AB2، که در آن A تیتانیوم (تیتانیم) و یا وانادیم (V) تشکیل می دهند، B زیرکونیوم (ZR)، و یا نیکل (نیکل)، به علاوه برخی کروم است (CR)، کبالت، آهن (Fe) و (یا) منگنز (Mn). آنها همان نقشی که همه از این ترکیبات، تشکیل برگشت ناپذیر از یک هیدرید فلزی هستند. در زمانی که شارژ باتری، هیدروکسید پتاسیم (KOH) یون الکترولیت هیدروژن (H +) منتشر می شوند. آن را این ترکیبات جذب، برای جلوگیری از تشکیل گاز هیدروژن (H2)، برای حفظ فشار و حجم در داخل باتری. هنگامی که باتری تخلیه شده است، این یونهای هیدورژن از طریق روند معکوس را به جای اصلی بازگشت.

وزن
در هر ولتاژ باتری تک، نیکل متال هیدرید نیکل کادمیوم و هر دو 1.2V، در حالی که باتری لیتیوم 3.6V است. ولتاژ باتری لیتیوم سه برابر بیشتر از دو نفر دیگر است. و برای همین باتری، وزن باتری های لیتیوم تقریبا به باتری نیکل کادمیوم برابر است، در حالی که باتری نیکل متال هیدرید سنگین تر است. ما می توانیم که باتری خود را تا وزن های مختلف را ببینید، اما به دلیل ولتاژ باتری لیتیوم است تا به 3.6V در هنگام ساخت یک بسته باتری به خروجی همان ولتاژ، تعداد سلول تنها می تواند توسط یک سوم کاهش می یابد، این می تواند وزن باتری و کاهش حجم .

اثر حافظه
نیکل متال هیدرید باتری و باتری های نیکل کادمیوم دارای اثر حافظه است. بنابراین، مدیریت تخلیه به طور منظم است. این مدیریت تخلیه دوره متعلق به دولت فازی، حتی برخی از روش های تخلیه در به راه راست نمی (هر ترشحات و یا پس از تخلیه چند بار به دلیل شرکت های مختلف متفاوت است). این مدیریت تخلیه دست و پا گیر نمی تواند هنگام استفاده باتری های NiMH اجتناب شود. در مقابل، باتری لیتیوم به دلیل اثر حافظه، آن را بسیار راحت و ساده برای استفاده است. آن را کامل است بدون در نظر گرفتن چه مقدار ولتاژ باقی مانده باتری هنوز است، می توان به طور مستقیم به اتهام، و زمان شارژ می تواند به طور طبیعی کاهش می یابد.

شارژ
هنگامی که شارژ سریع، می تواند جلوگیری از شارژ بیش از اندازه باتری را با یک میکرو کامپیوتر در داخل شارژر. حالا باتری NiMH شامل یک کاتالیزور است که می تواند خطر به دلیل بیش از شارژ را کاهش دهد. 2H2 + O2 - کاتالیست -> 2H2O، اما واکنش تنها معتبر است که برای شمارش از زمان شروع به گران فروشی به C / 10 ساعت (C = ظرفیت باتری نشان داد). هنگامی که این برنامه شارژ شروع، دمای باتری بسیار قابل توجهی افزایش می یابد، برخی شارژر سریع (کمتر از 1 ساعت) باتری شامل یک فن برای جلوگیری از گرم شدن بیش از.
برخی از تولید کنندگان بر این باورند که آن را بسیار امن زمانی که با استفاده از برخی شارژر ساده و جریان ثابت (و پایین فعلی) برای شارژ باتری های NiMH، با وجود بدون تایمر، زمان شارژ مجاز C / 10H (ظرفیت استاندارد از باتری تقسیم بر 10 ساعت) است. در واقع، برخی کم هزینه ایستگاه های پایه تلفن بی سیم و ارزان ترین شارژر باتری چنین کاری است. اگر چه این ممکن است امن، عمر باتری ممکن است عوارض جانبی داشته باشند. با توجه به "NiMH دارای راهنمای شارژ باتری" پاناسونیک (لینک در پایین صفحه)، شاید باتری صدمه اگر ما قطره ای شارژ (با زمان شارژ فعلی بسیار کوچک) باتری برای مدت زمان طولانی. به منظور جلوگیری از آسیب رساندن به باتری، قطره ای شارژ فعلی باید از 0.033 × C در هر ساعت به 0.05 × C در ساعت محدود شود، حداکثر زمان شارژ 20 ساعت است.
برای تعمیر و نگهداری طولانی مدت از باتری های NiMH، پالس فرکانس های پایین به بالا جریان شارژ راه بهتر از قطره شارژ راه برای نگه داشتن وضعیت است.
آن نیاز دارد برخی "فعال" زمان برای بازیابی انرژی الکتریکی آن در هنگام خرید یک باتری جدید و یا یک باتری شما آن را برای مدت زمان طولانی استفاده نمی شود. بنابراین، برخی از باتری های جدید NiMH دارای نیاز به از طریق چند بار رفتن - چرخه تخلیه برای رسیدن به قدرت اسمی.

تخلیه
ما باید بسیار مراقب استفاده از باتری می شود. برای چند باتری در سری، (مانند راه ترتیب در مورد 4 قطعه باتری دوربین)، آن را باید به جلوگیری از تخلیه انرژی الکتریکی، سپس هزینه را معکوس کند. این باتری غیر قابل جبرانی آسیب برساند. با این حال، این دستگاه ها (مانند دوربین که قبلا ذکر شد) می تواند ولتاژ تخلیه باتری در سری را تشخیص دهد. هنگامی که آن را به یک حد معینی قطره، به طور خودکار بسته خواهد شد برای محافظت از باتری. باتری تنها نه خطر بالا ذکر شد. آن را تا ولتاژ به صفر خالی می شوند، این باتری آسیب نمی زند. در واقع، آن را به خوبی برای حفظ ظرفیت و کیفیت به صورت دوره ای به طور کامل تخلیه و شارژ به طور کامل.
باتری های NiMH دارای اثر بالاتر از خود ترشح، حدود 30٪ یا بیشتر در هر ماه است، که بالاتر از باتری های NiCd که 20٪ در ماه است. شارژ باتری بیشتر است، نرخ بالاتر از خود ترشح می تواند تبدیل به. نرخ خود ترشح زمانی که انرژی الکتریکی قطره تا حدودی کمی رها خواهد شد. دمای ذخیره سازی اثر زیادی بر نرخ خود ترشح دارد. به همین دلیل، آن را خوب است برای شارژ باتری NiMH تا 40٪ "نیمه کامل" وضعیت اگر باتری خواهد شد برای مدت زمان طولانی استفاده نمی شود.
کم از خود ترشح باتری NiMH به بازار در سال 2005 راه اندازی شد. سازنده ادعا می کند که آن را هنوز هم 70-85 درصد از انرژی الکتریکی کل باتری های NiMH در 20 ℃ اتاق باقی می ماند بعد از 1 سال. باتری را می توان با شارژر باتری NiMH عمومی عنوان شده است. برخی از باتری کم از خود ترشح های NiMH دارای ویژگی های تخلیه بهتر از باتری های آلکالاین و باتری لیتیوم یون در محیط در دمای پایین.

ظرفیت
مدل های مختلف (به ویژه حجم های مختلف) از باتری، ظرفیت بالاتر باتری است، زمان طولانی تر با استفاده از آن می تواند دستیابی به. با وجود اندازه و وزن عوامل، البته، ظرفیت بالاتر بهتر است. اما با همان نوع سلول، ظرفیت اسمی (به عنوان مثال، 600mAh) همان است، اما ظرفیت اولیه واقعی اندازه گیری شده است: به عنوان مثال، یکی از 660mAh، دیگر 605mAh است، و سپس 660mAh بهتر از 605mAh است.

وضعیت واقعی این است که الکترود را افزایش می دهد اولیه مواد ظرفیت بالا، در حالی که کاهش مواد تثبیت الکترود، در نتیجه پس از استفاده مجدد از ده ها بار، ظرفیت باتری با ظرفیت بالا است خستگی سریع و باتری ظرفیت کم است هنوز هم قوی است. بسیاری از تولید کنندگان باتری داخلی معمولا به این شیوه استفاده کنید تا باتری با ظرفیت بالا. و پس از شش ماه از زمان آماده به کار، زمان آماده به کار واقعا بد است.

AA آن مصرف کنندگان باتری های NiMH، به طور کلی 1400mAh است است، اما یک استاندارد ظرفیت فوق العاده بالا (1600mAh) نیز وجود دارد، به همین دلیل همان است.

بهبود ظرفیت خواهد چرخه زندگی قربانی اگر تولید کنندگان را تغییر دهید و بر روی مواد باتری، غیر ممکن است برای بهبود واقعی ظرفیت باتری. مواد باتری، سطح ویژه، بسیار مهم به مطالعه است، سطح خاص از داده های تست مواد باتری تنها با استفاده از روش BET برای تشخیص اگر نتیجه درست و قابل اعتماد هستند، بسیاری از انواع داخلی تجهیزات فقط می توانید انجام تقابل مستقیم وجود دارد تشخیص، و در حال حاضر کشور نیز حذف خواهد شد. گاز BET اصل جذب جامد روش اندازه گیری سطح مواد - در حال حاضر، استاندارد را داخلی و روش BET چند نقطه متحد کردن خارجی، داخلی و خارجی بر اساس روش BET، لطفا به چین استاندارد ملی (GB / T 19587-2004) مراجعه کنید. تشخیص سطح خاص در واقع به کار وقت گیر نسبی است، زیرا ظرفیت جذب نمونه های مختلف، تست برخی از نمونه ها ممکن است نیاز به صرف تمام روز، اگر روند آزمون کاملا اتوماتیک، و این که تست نمی تواند ترک در همه و به شدت متمرکز، رعایت پانل ابزار، دستگیره، کمی بی توجه به شکست فرایند آزمایش منجر شود، این تست را هدر زمان زیادی را با ارزش است. F-SORB 2400 تستر ابزار واقعا تشخیص برای رسیدن به سطح مخصوص (هر دو روش مقایسه مستقیم) است، مهم تر این است که سطح F-SORB 2400 تستر تا کنون دستگاه هوشمند تنها به طور کامل خودکار در سطح است تجهیزات تست، نتایج آزمون خود را در سازگاری بالا با بین المللی هستند، ثبات نیز بسیار خوب است، در حالی که کاهش خطای انسانی و بهبود دقت و صحت نتایج آزمون.

مراقبت و استفاده از
(1) به طور کلی، برای اولین بار به اتهام قبل از استفاده، باتری نیکل متال هیدرید جدید حاوی تنها مقدار کمی از برق است. با این حال، اگر کارخانه خروجی باتری زمانی نسبتا کوتاه، قدرت کافی است، توصیه می کنیم از اولین استفاده و سپس شارژ.

(2) خرید یک نیکل متال هیدرید جدید باتری های قابل شارژ به طور کلی باید از طریق فرایند با استفاده از 3-4 بار بروید، به منظور به بازی به بهترین عملکرد، بسیاری از دوستان مواجه می شوند یک مشکل کوچک برای اولین بار شارژ، برای به عنوان مثال، پس از اولین فیلم می باشد به همان اندازه که تخیل نیست. پس از 3-4 بار شارژ، آن حل شده است.

(3) اگر چه نیکل هیدروژن اثر حافظه باتری کوچک است، ما هنوز هم به شما توصیه می به استفاده از پس از هر بار شارژ خود را، و شارژ کامل یک زمان، چند بار به اتهام نیست و پس از آن تخلیه. این "طول عمر" یک نکته مهم است.

(4) شارژ باتری، شارژر باید با توجه به محیط اطراف پرداخت، به عمدی یک فن دمیدن است بدون نیاز وجود دارد، اما توجه داشته باشید که شارژر باقی مانده بیش از حد قرار داده نشده است. کاربران عادی در استفاده از باتری، باتری است که اغلب داشتن یک کیسه های ذخیره سازی اختصاص داده شده است. پس از کاربر جایگزین باتری، باتری خواهد بود دست همیشگی دور، بدون در نظر گرفتن جایی که تمیز، مرطوب است. نتیجه این است که باتری آنها کثیف به راحتی، آسان برای تماس با فلز مانند کلید و دیگران، آسان به مرطوب آموزش زبان، و این دشمن از باتری می باشد. توصیه: کاربران باید راه اندازی یک نقطه خاص به جای سلول، و تمیز نگه داشتن باتری. به منظور جلوگیری از از دست دادن قدرت، نگه می دارد باتری و تماس با باتری نقاط داخلی در هر دو انتهای درب تمیز، در صورت لزوم، با استفاده از یک نرم تمیز چراندن پارچه خشک.

(5) برای مدت زمان طولانی که استفاده نمی کنید، به یاد داشته باشید برای خارج کردن باتری از محفظه باتری در یک محیط خشک، باتری قرار توصیه می شود را در جعبه، برای جلوگیری از اتصال کوتاه.

(6) بدون استفاده طولانی مدت، بعد از باتری های Ni-MH ذخیره چند ماه، باتری به طور طبیعی به یک "خواب" دولت می رود، عمر باتری است تا حد زیادی کاهش می یابد. در صورتی که باتری های Ni-MH شده است برای مدت طولانی قرار داده، من توصیه می کنند که شما برای اولین بار با استفاده از شارژ آهسته به اتهام. از آنجا که آن بهترین شرایط را برای ذخیره سازی، که باتری های Ni-MH شارژ می شود برای صرفه جویی در حدود 80٪ ظرفیت. دلیل این است که نیکل متال هیدرید باتری خود ترشح بزرگتر (حدود 10٪ -15٪ یک ماه) است، اگر باتری به طور کامل تخلیه شده باشد و پس از آن جایگزین شود، برای یک مدت طولانی بدون استفاده، پدیده باتری خود ترشح خواهد باعث تخلیه بیش از حد باتری، باتری صدمه. باور نکن؟ نظر شما در مورد خرید یک باتری قابل شارژ جدید نیکل متال هیدرید فکر می کنم. همه آنها برق این است که حقیقت داشته باشد. توصیه: در مقایسه بیشتر برای اصلاح نقطه اشتباه از این دیدگاه، تعمیر و نگهداری باتری در مسیر درست، در غیر این نتیجه معکوس خواهد شد.

(7) NiMH دارای ترشحات. مشاوره های تخصصی: سعی کنید به استفاده نیکل متال هیدرید تخلیه باتری نیست. تخلیه بیش از حد می تواند باعث شارژ شکست، بیشتر و مضر تر های Ni-MH اثر حافظه باتری خود را. (8) با استفاده از مولتی متر خود آزمون برای تست باتری پر است یا نه. ولتاژ باتری های NiMH عمومی کمتر از 1.2V قبل از شارژ است، پس از شارژ کامل، ولتاژ طبیعی است در مورد 1.4V. با توجه به این، آن است که بسیار آسان برای قضاوت در مورد وضعیت باتری.

(9) شارژر به شارژ سریع و شارژ آهسته تقسیم شده است. جریان شارژ آهسته کوچک است، معمولا در حدود 200MA، مانند جریان شارژ مشترک ما است در مورد 160MA. مدت زمان طولانی شارژ، شارژ باتری 1800mAh های Ni-MH باید تا 16 ساعت یا بیشتر. اگر چه زمان کمی آهسته است، اما باتری خواهد شد بسیار کامل پر شده است، و باتری صدمه دیده است. معمولا در شارژ سریع 400mA فعلی بالا، زمان شارژ به طور قابل توجهی کاهش می یابد؛ شما می توانید 3-4 ساعت، همچنین برنده مورد علاقه همه است. بسیاری از انواع مختلف شارژ سریع قیمت های مختلف. بنابراین ما اغلب پرسش ها، با یک بار شارژ سریع، به همین دلیل تفاوت قیمت آنقدر بزرگ هستند؟ خوب شارژر شارژ سریع به خصوص با ویژگی حفاظت ضد غلو کردن خوب است، به عنوان مثال، ما معمولا نیاز شارژر پاناسونیک BQ390 در این رابطه به خصوص برجسته است، بسیار عالی طراحی نرم افزار تراشه باعث می شود عملکرد عالی در زمانی که شارژ باتری، بلکه حداقل آسیب به باتری به دلیل بار سریع می باشد.

(10) وجود دارد یک درگیری، شارژ آهسته باتری صدمه دیده است اما زمان شارژ بیش از حد طولانی است. شارژ سریع می توانید در زمان صرفه جویی است، اما آسیب به باتری وجود دارد، حتی بهترین شارژر پاناسونیک BQ390 تنها باعث کاهش آسیب برساند، اما به طور کامل اجتناب است. از این روش برای حل این مناقشه است برای خرید شارژ سریع و با یک بار شارژ کند. شارژ کردن با شارژ سریع برای اولین بار، به عنوان مثال، پس از 5-10 بار، با استفاده از یک شارژ کند دو بار. این عملکرد مطلوب از باتری بازگرداند.

(11) باتری به طور کلی به عنوان بسته باتری استفاده می شود، که 4 یا 6 سری، این زمان است، تعادل هر یک از سلول بسیار مهم است، در غیر این صورت به دلیل یک مشکل باتری کار کل بسته باتری را تحت تاثیر قرار داده است. اول، برای اطمینان از سازگاری ظرفیت باتری، بهتر است برای انتخاب نام تجاری همان مدل مشابه در همان زمان. سپس، برای حفظ قدرت باتری داخلی سازگار، به سادگی بررسی کنید که باتری الکتریکی هم کامل و یا خالی است. در صورتی که بسته باتری سلول بیشتر متشکل از تعدادی از گروه های وجود دارد، شما می توانید "ویژه" نگاه کنید. به طور خاص می گویند، ظرفیت، ولتاژ باتری و پارامترهای دیگر سری مشابه را به یک مجموعه واحد از باتری قرار داده است، با توجه به شرایط نامناسب، به طور کلی، اندازه گیری ولتاژ پس از شارژ کامل و تخلیه کامل.

(12) در نهایت، در مورد شارژ و تخلیه صحبت کنید. مجلل شارژر باتری NI-MH استفاده از باتری -DELTAV تشخیص ولتاژ برای تعیین اینکه آیا باتری کاملا شارژ. تا حدودی آن را شبیه به منحنی تخلیه ولتاژ و شارژ باتری است، و نسبتا سریع در حال افزایش در آغاز، سپس به آرامی در حال افزایش، تا شارژ کامل، ولتاژ شروع به سرعت در حال کاهش است، اما کاهش بزرگ نیست. قبل از استفاده می شود معمولا باتری های نیکل کادمیوم نیز مشابه هستند، اما منحنی انداختن بیشتر از NI-MH است. و از همه شارژر (نوع ارزان تر) اغلب در بازار استفاده شده است شارژ ولتاژ ثابت، مانند GP گنج قابل شارژ 1.4V قدیمی ثابت است که آن را به ولتاژ 1.4V سراسیمه به دلیل تفاوت وجود دارد و هزینه به پایان می رسد. این اغلب منجر باتری نمی تواند پر شود، به ویژه در برخی از باتری های قدیمی تر، با توجه به افزایش مقاومت داخلی، ولتاژ واقعی پایین تر به باتری اضافه می کند. و این جریان شارژر گرایش به کوچکتر، اغلب بیش از 10 ساعت شارژ کنید. اما با -DELTAV به طور خودکار قطع شارژر، آن را با دقت می تواند به کنترل زمان شارژ، می توان آن را در استفاده از شارژ جریان بالا قابل اعتماد تر. بزرگ باتری هیدرید شارژ نیکل متال در حال حاضر نشانی از آسیب اما هر کسی نمی فکر مخاطرات، هنگامی که در مقابل، استفاده از وضعیت فعلی DC، بلکه نیاز به یک شارژ جریان بالا. برای اولین بار یک موضوع از زمان است، در مورد آن صحبت نمی کنند. پس از آن، باتری نیکل متال هیدرید یک ویژگی است که، بیشتر شارژ فعلی خود را، آن را می توانید در حال حاضر بیشتر آزاد، و در حال حاضر DC ببر الکتریکی است، در حال حاضر کوچک نیست، بنابراین نسبتا صحبت کردن استفاده از فعلی نسبتا بزرگ شارژ یک انتخاب عاقلانه است، شما می توانید اجازه دهید که باتری به طور کامل تخلیه شود. AA عمومی جریان شارژ باید 1.5C، C برای ظرفیت باتری است که برای باتری 1000MAH انجام 1.5A جریان شارژ تجاوز نمی تجاوز نمی کند. من به طور کلی استفاده از 0.5C به شارژ (شارژر من در حال حاضر قابل تنظیم). تحت شرایط عادی، DC سیاه و سفید می تواند انجام شود به شارژ، NI-MH دارای اثر حافظه است. با این حال، پس از یک دوره از زمان، و همچنین به تعادل باتری و فعال شدن باتری، آن را باید به خوبی کنترل ولتاژ ختم تخلیه باتری. NI-MH ولتاژ ختم باتری 0.9V است، سعی کنید به تخلیه بیش از حد نیست، و می تواند ترشحات متوقف زمانی که هر باتری 0.9V می رسد. باتری های Ni-MH است قوی به عنوان باتری های نیکل کادمیوم قیمت اجحاف کردن و تخلیه نیست و به درجه حرارت بالا حساس تر است. تخلیه درجه حرارت؛ به طور کلی، از دمای باتری بالاتر از 45 درجه اجازه نمی دهد. هنگامی که باتری به طور کامل شارژ، باتری خواهد شد گرم، یک جریان بزرگ برای شارژ کامل باید در مورد 42 درجه، نه بیش از 45 درجه، در غیر این صورت، زندگی به زودی کاهش خواهد یافت، و مقاومت داخلی باتری افزایش خواهد یافت. همچنین، پس از شارژ درجه حرارت باتری بالاتر است، آن است که صبر کنید تا باتری به قبل از ترخیص خنک شود. پس از مدت زمان طولانی بدون استفاده از، بهتر است به دوباره فعال شدن باتری را با شارژ و تخلیه چند بار. به منظور جلوگیری از اتصال کوتاه، سعی کنید بسته بندی پوست سالم در استفاده روزانه آسیب نمی زند. هنوز ضرب و شتم نیست یا ضربه به باتری، آتش و غیره.

نظریه الکتروشیمی
عمدتا KOH به عنوان الکترولیت (7moL الکترولیت / LKOH + ها: 15G / LLiOH)

شارژ
مثبت: نیکل (OH) 2 + OH- → NiOOH + H2O + الکترونیکی
منفی: M + H2O + الکترونیکی → MH + OH-
واکنش کلی: M + نیکل (OH) 2 → MH + NiOOH

تخلیه
مثبت: NiOOH + H2O + الکترونیکی → نیکل (OH) 2 + OH-
منفی: MH + OH- → M + H2O + الکترونیکی

واکنش کلی: MH + NiOOH → M + نیکل (OH) 2
نکته: M یک آلیاژ ذخیره هیدروژن، جذب MH از آلیاژ اتم هیدروژن هیدروژن جذب شده است. آلیاژهای ذخیره هیدروژن بیشتر مورد استفاده هستند LaNi5.


یک جفت:راه حل های پشتیبان قدرت (باتری لیتیوم) برای زمین نفوذ تستر رادار بعدی:باتری لیتیوم قابل شارژ سریع, باتری قابل شارژ لیتیوم یون